Oporné tvárnice tvaru L a T

Betónový program

 

Betónové tvárnice tvaru L a T z nášho výrobného programu ponúkajú majiteľom rodinných domov, ale aj obchodným prevádzkam a priemyselným areálom veľmi rýchlu a lacnú formu úpravy svahovitého terénu. S obľubou ich využijú aj developeri v záverečnej fáze úpravy okolia stavby bytového domu alebo domovej štvrte. Ich možnosti idú ešte aj ďalej.

Upravte a skrášlite okolie

tvarnice2Okolie rodinného alebo bytového domu často po ukončení výstavby prinesie nepredvídané rozdiely na úrovni terénu, ktoré je kvôli komfortu a praktickému využívaniu pozemku nutné vyriešiť. Vykonať tieto úpravy pomocou techniky sa môžu javiť nielen nákladné, ale často kvôli nedostatku priestoru a riziku poškodenia stavieb, dokonca nerealizovateľné. V tejto situácii vám betónové oporné tvárnice L alebo T tvaru prinesú jednoduché, lacné a rýchle riešenie. Pomocou tvárnic L rôznych rozmerov zvládnete širokú škálu prevýšení, osadiť ich môžete pomocou malej techniky a oporné múry a múriky sú hotové doslovne za pár hodín. Ostane vám len ich osadiť vhodnými rastlinami, prípadne ich povrch môžete neskôr esteticky upraviť – napríklad obložiť kamenným obkladom.

Čleňte a chráňte priestor tvárnicami

Pomocou L a T betónových tvárnic dokážete rýchlo vytvoriť malé, či veľké deliace steny alebo plotové steny, za účelom oddelenia priestorov pozemku podľa ich funkčnosti. Parkoviská, pracovné a rekreačné časti dvora, detské ihrisko môžete oddeliť od funkčnej časti záhrady ako je odpad, kompost a skladovanie. Dokonca môžete betónové tvárnice využiť viackrát, neskôr ich presunúť podľa aktuálnych potrieb a tak si rozčlenenie meniť, pretože ich presun je veľmi jednoduchý bez nutnosti zložitých demontáží.

Pre poľnohospodárstvo a priemysel

Naši zákazníci spoľahlivo využívajú nami vyrobené prefabrikáty betónových tvárnic tvaru L a T na skládkach sypkých materiálov a kameniva, výstavbu deliacich a oporných múrov a vyrovnanie mimoúrovňových úsekov terénu pri spevňovaní obslužných ciest stavieb a areálov.

Kvalitné svahové betónové tvárnice L a T

tvarnice1Vďaka vysokej pevnosti betónu v tlaku a trvanlivosti jeho povrchu, sa nami vyrábané prefabrikované betónové tvárnice L a T, stanú vítaným technickým riešením potrieb úpravy terénnych nerovností, vjazdov, vymedzenia a oddelenia priestoru, či budovaniu oporných múrikov tak v okolí rodinných domov a ich záhrad, ako aj v priemyselných objektoch a v oblasti poľnohospodárstva. Trvácnosť a nízka cena sú hlavným dôvodom spokojnosti našich zákazníkov.

Betónové oporné tvárnice L a T vynikajú predovšetkým vďaka 

  • jednoduché osadenie a doprava na mieste
  • rýchle riešenie
  • univerzálne pre rôzne účely a situácie
  • nízka cena
  • kvalitný vzhĺad s možnosťou povrchových úprav
  • vysoká trvácnosť – pevnosť aj kvalitný povrch

Ak si nie ste istý, či práve vám môžu tieto tvárnice pomôcť pri úpravách terénu, ozvite sa nám, radi vám poradíme a pomôžeme s návrhom.